TÜRK ŞİRKETİ CORONA VİRÜSÜNÜ HIZLI TANIYAN ALET GELİŞTİRDİ

Avustralya’da faaliyet gösteren Türk şirketi Promedical, corona virüsünü 15 dakikada tanıyan kiti geliştirdi. Şirket yöneticisi Bülent Kol, ‘Promedical covid 19 tanı kiti’ isimli alet ile hastalığa 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kesin teşhis konulabildiğini belirtti. 

Testin herkesin kullanabileceği kadar basit olduğunu ve bir damla kan ile bu teşhisin konulabildiğini belirten Promedical şirketinin yönetim kurulu başkanı Bülent Kol, ‘Corona şüphesi olan veya her ihtimale karşı kendilerine virüs bulaşıp, bulaşmadığını belirlemek isteyen kişiler, herhangi bir doktor yardımı olmaksızın da bu testi kendi başlarına yapabilirler. Tıpkı şeker hastalarında olduğu gibi, parmaklarından alacakları bir damla kanı geliştirdiğimiz bu kitin üzerine damlatıyorlar ve 15 dakika bekledikten sonra ‘Promedical covid 19 tanı kiti’ndeki renk değişikliğine göre hasta olup olmadıklarını anlıyorlar. Tanı ne kadar hızlı konursa, tedavi de o kadar başarılı olur. Erken teşhis hayat kurtarıyor. Bu amaçla dünyanın en hızlı sonucunu veren aletini ürettik. İnsanlarımızın hayatlarını kurtarabilmek maksadıyla bu yolda büyük emekler sarf ettik’ dedi.

DÜNYANIN ÖNEMLİ SAĞLIK KURUMLARI ONAYLADI

Geliştirdikleri tanı kiti için dünyadaki tüm önemli kuruluşların onayını aldıklarını vurgulayan Promedical yönetim kurulu başkanı Bülent Kol, ‘Dünyada; CE, İSO, TÜV ve TGA sertifikası alabilen ilk şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünyadaki tüm ilaçlara onay veren TGA dahil olmak üzere önemli sağlık kuruluşları ürünümüzü beğenip onaylayarak sertifikalarını verdiler. Hedefimiz darda olan insanlara ve özellikle bu zor günlerde kendi insanımıza hizmet edebilmektir. Avustralya’da iki milyonun üzerinde satış yaptık. Şu an dünyanın dört bir yanından siparişler çığı gibi geliyor, ancak ülkemiz bizim için her zaman en öncelikli sıradadır. Devletimiz istekte bulunduğu anda hemen hizmete hazırız. Maalesef bilim adamları önümüzdeki dönemlerde hastalığın daha geniş kitlelere yayılımının hızla artacağını tahmin ediyor. İşte o zaman vatandaşlarımız bu tür testlere daha çok ihtiyaç duyacaklardır, tedbirli olmakta fayda vardır. Bu nedenle bir an önce ürünümüzü ülkemize yetiştirmemiz gerekiyor’ dedi.

CORONA’YI 15 DAKİKADA TANIYOR

Önümüzdeki haftalarda corona hastalığının yayılma hızının katlanarak artacağını belirten şirketin basın danışmanı Vedat Alyaz, ‘Ürünümüz dünyadaki ilaçları onaylayan kurum olan TGA onaylı tek ürün olma özelliğini taşıyor. Ayrıca dünya piyasasında kalite kontrolü alan tek ürün olarak da yerini alıyor. Hastalığın zirve yaptığı dönemde bu ‘Promedical covid 19 tanı kiti’ hayat kurtaracaktır. Biz bir an önce bu aletleri ülkemize yetiştirerek, vatandaşlarımızla buluşturup, hastalığın tanısının erken yapılmasını ve tedaviye hızlı başlanmasını sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda bizimle çalışmak isteyenler ekteki iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirler. Bülent Kol: 00 61 447 657 663 – info@promedical-covid19.com www.promedical-covid19.com veya Bülent Sağlam: 00 43 699 108 138 87’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Vedat Alyaz /AVUSTRALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir